Három érmet is szereztek a magyar diákok az idei Földrajz Olimpián
Ismét remekeltek a magyar diákok a nemzetközi tudományos olimpiák sorozatában.
Ismét remekeltek a magyar diákok a nemzetközi tudományos olimpiák sorozatában.
A Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium diákja, Laskai Szilveszter a nagyon előkelő negyedik helyen végzett.
Jelentős magyar siker született az Európai Unió által évente szervezett legrangosabb tehetségkutató verseny döntőjében.
Minden magyar versenyző a dobogóra állhatott Bogotában idén - mutatjuk az eredményeket.
A Belügyminisztérium és az Oktatási Hivatal meghirdette Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) részvételi feltételei, követelményei, a lebonyolítás rendje és időpontjai. Mutatjuk a legfontosabb tudnivalókat.
A csapatok helyezései mellett az egyéni eredmények is kiemelkedőek lettek.
Mindkét magyar csapat bronzérmes lett a nemzetközi versenyen.
Az Európai Unió Fiatal Tudósok Versenyét évente szervezik meg a 14-20 év közötti diákoknak, az idei döntőben 34 országból 114 projekt versenyzett. A magyar diákok három különdíjat hoztak haza, de az egész csapat nagyon jól szerepelt.
Magyar aranyérem, ezüst- és bronzérem is született az idei eJOI-n, azaz az Európai Junior Informatikai Diákolimpián.
Bronzérmet szerzett a magyar válogatott mindkét csapata a IV. Nemzetközi Kémiai Tornán.
Idén online rendezték a nemzetközi tudományos versenyek többségét, de ez sem volt akadály a magyar csapatoknak.
Elsők lettek az ELTE jogi karának hallgatói a neves Herbert Smith Freehills Competition jogi versenyen, még a házigazda King’s College London csapatát is állva hagyták.
A magyar csapat mind a négy tagja érmet szerzett a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI), amelyet a japán Cukuba városában rendeztek.
Ha még nem hallottatok róla, akkor, azért, ha pedig már a jelentkezést tervezitek, azért érdemes elolvasni mindent, amit tudni kell a Tudományos Diákköri Konferenciáról. Most megtaláljátok egy helyen az összes fontos információt.
Egy szingapúri és egy perui diáklány tudományos munkája is elnyerte Mark Zuckerberg tudományos és oktatási alapítványa által felállított zsűri támogatását.
A GE nagy teljesítményű, legösszetettebb számítógépeinek kommunikációját kellett dekódolni egy nemzetközi versenyen, a szoftvermérnökök és adattudósok, valamint informatikusok között végül egy magyar fizikus volt a befutó.
Húszévesnél fiatalabb diákok több mint 20 pályázatát díjazták a 25. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny hétfői eredményhirdetésén a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) budapesti székházában.
Hatalmas előrelépés lesz, ami az összes tudományos kutatást felpörgetheti.
A Bánki Donát Műszaki Szakközépiskola diákjai olyan védőruhát fejlesztettek, amely nem csak a tűztől véd, de méri a levegőben lévő egyéb károsanyagok mennyiségét is.
Véget ért az Intel ISEF (International Science and Engineering Fair), a világ legnagyobb, középiskolásoknak szóló tudományos tehetségkutató versenye, amelyen évről-évre magyar fiatalok is megmérettetik magukat, az idén Magyarországot Rozsnyik Szabolcs képviselte - közölte az Intel hétfőn.